A i Němce Emericha Ratha, jak se sluší dodat. Takový byl ročník, který načíná druhou stovku memoriálů. Přestože nám nepřálo počasí a bouřka a několik spršek deště se přes náměstí na hrabovském Šídlovci prohnalo. Také nám neudělali „radost“ naši hokejisté, kteří si dovolili postoupit do semifinále mistrovství světa. I tak jsme se přesto dokázali přenést a přivést na Šídlovec spoustu lidí.

Ti kromě závodu v běhu na lyžích, kdy sportovcům v Ski Classics HV Aréně vytvořili parádní kulisu, si mohli vychutnat hned 4 koncerty. Stejně jako minulý rok patřilo hrabovským kapelám Jakost, A šmytecProkerru, který program uzavíral. Navíc se nám ale podařilo přivést, můžeme říct, legendu českého rocku – frýdecko-místeckou kapelu Prouza.

Úderem 11. hodiny zahájil Tomáš „Šamot“ Machálek Memoriál za přítomnosti náměstka primátora Ostravy Ing. Zbyňka Pražáka, PhD. Pak už jen poslední přípravy závodníků, soustředění a nervozita. Ta opadla se startovním výstřelem. Běžecké podmínky byly velmi rozmanité – kluzký asfalt dokázal prověřit schopnosti a koordinaci závodníků. Hasiči nafoukali sníh a ti z běžců, co nebyli mokří od potu, tak byli promoklí od deště z hasičské hadice.

Občerstvení bylo bohaté. Závodníci a návštěvníci si mohli vybrat klasické bramborové placky Bohumila Hanče, klobásy z udírny Ládi Sumary nebo sladký moučník. Ten se krásně doplňoval s kávou přímo z pražírny Laura Coffee.

Tak jaký bude další ročník? Zatím nevíme, ale o tomto můžeme říct, že se nám zase povedl. Věříme, že máte stejný pocit. A kdo byl vítěz a dostal do opatrování putovní Hančovu běžeckou hůlku? Opět Maty Dolejška! Jak jen to ten synek dělá?

Memoriál finančně podpořili Magistrát města Ostravy a ÚMOb Ostrava-Hrabová

Sponzoři

Mediální partneři

Tags:

Napsat komentář